HAKKIMIZDA HAKKIMIZDA

ONUR MADENİ EŞYA 1979'DAN BERİ...

Onur Madeni Eşya 1979 da İstanbul vefa semtinde küçük bir atölyede kurulduğumuz günden buyana tek gayemiz var; mutfaklarınız ve sofralarınız için en kullanışlı paslanmaz çelikten mutfak ekipmanları üretmek… Tüm üretimlerimizi üstün teknoloji ve işini sevenlerin tutkusu ile üretiyoruz. MİSYONUMUZ Mutfakların ve yemek masalarımızın vazgeçilmezleri olan çatal kaşık bıçak ürünlerini üretmekten ve tüketiciye sunmaktan gurur duyar. Kendi markaları ve tedarikçi kimligininde Türkiye de ve dünyadaki markalara özel üretimini  en iyi kalite en uygun fiyat sloganıyla yoluna devam etmek.

Yenilik..! Tercihlerimiz ve eğilimlerimizi yönlendiren, firmamızın tüm faaliyetleriniz biçimlendiren, Onur, onon, Artemis markalarımızın oluşmasını sağlayan en önemli faktördür. Daima teknolojik yenilikleri takip eden firmamız tüketici arzularını ve mutfak yaşam biçimini her aşamada isteklerimizin ötesine geçecek şekilde oluşturmaktadır.
ONUR MADENİ EŞYA 1979'DAN BERİ...
Onur Madeni Eşya San. Tic. Ltd. Şti.

MİSYONUMUZ

Mutfakların ve yemek masalarımızın vazgeçilmezleri olan çatal kaşık bıçak ürünlerini üretmekten ve tüketiciye sunmaktan gurur duyar. Kendi markaları ve tedarikçi kimligininde Türkiye de ve dünyadaki markalara özel üretimini  en iyi kalite en uygun fiyat sloganıyla yoluna devam etmek.


VİZYONUMUZ

Sizin zevkiniz için, sizden aldığımız destekle biz üretmeye devam edeceğiz.
Çünkü , sürekli üreterek daha mükemmele ulaşabiliriz.
Sektörümüzde ve dünyada bilinen markalar arasında yer almak en önemli hedefimizdir.


 

Ürünlerimizin kullanım ömrü ve kalitesi, en güçlü noktalarımızdan birini temsil eder. Üretim ile ilgili tüm süreçler, kalıplar, makineler, ekipmanlar, sektörümüzde uzun yıllardır bulunan tecrübeli ekibimiz tarafından yapılır.

Tasarıma yönelik güçlü bir hikayeye ve kimliğe sahip Onur Mutfak Eşyaları, yeni ürünlerin gerçekleşmesinde Ar-Ge'ye özen gösteren bir yapıya sahiptir. Araştırma, tutku, teknolojik yenilik ve güçlü bir yaratıcılık dozu, bizlerin anahtar kelimeleridir. Bu felsefe ile uzun yıllar boyunca Emsan, Güral Porselen, Pierre Cardin, Taç, Falez, Evim Saray, Madame Coco, Star Decor gibi Türkiye’nin en önemli markalarına ürünlerimizi üreterek, sofralarınıza ulaştık.

Onur Mutfak Eşyalarının ürünleri tasarımları, işlevselliği ve estetiği ile dikkat çekiyor. Başka bir önemli bileşen de felsefemizde temel bir rol oynayan kalitemizdir.

Neden Sadece 304 18/10 ( Krom/Nikel) 1. Sınıf Paslanmaz Çelik Kullanıyoruz ?

304 ve 430 en çok kullanılan paslanmaz çelik alaşımlardır. Her ikisi de pratik uygulamalar sunmaktadır. Bu paslanmaz çelik kaliteleri arasında birkaç farklılık vardır.

Farklı kimyasal bileşim

304 alaşımı ,% 18 krom dayanıklılığı ve% 10 nikel yumuşak parlaklığını içerir. Bu zengin krom ve nikel karışımı, maksimum pas ve korozyona karşı koruma sağlar. 18/10 paslanmaz çelik en çok paslanmaz çelik sofra takımında bulunur.

430 alaşımı 304 gibi parlak bir görünüme sahip değildir ve paslanmaz dayanıklılığı da 304 kadar  iyi değildir .

Farklı manyetizma

430 kalite paslanmaz çelik manyetik ancak 304 değildir. 430 ve 304 paslanmaz çelik arasındaki önemli fark, 430 SS derecesi ferritik bir alaşımdır, yani varsayılan olarak manyetiktir. 

Farklı işlenebilirlik

Taban çelik alaşımında daha fazla nikel ve krom, daha sert ve daha dayanıklıdır. Sonuç olarak, makine ve cila yapmak daha pahalıdır. Bu nedenle, 430'un şekillendirilmesi biraz zor, 304'ün şekillendirilmesi ve kaynaklanması daha kolaydır. 

Farklı Maliyetler

En yaygın ve pahalı çelik türü Tip 304'tür, Fakat en popüler ve en ucuz çelik türü 430'dur. 

Bazı farklı uygulamalar

Tip 430 paslanmaz çelik , çamaşır kurutucularının ve bulaşık makinelerinin içi olan otomotiv döşeme üretiminde idealdir. Üreticiler, düzenli olarak korozif ortamlara maruz kalan mutfak davlumbazları, tezgahlar, gıda işleme ekipmanları ve diğer ekipmanların üretiminde 304 paslanmaz çelik kullanmaktadır.